Sistem Nasıl Kullanılır? Ne Gibi Özellikleri Var?

Sitemiz yılların olmayan deneyimi ile açılmıştır. Hani bu işlerle uğraştık ama bu gibi şekilde gelişmiş üyelik sistemli sitelerle pek çalışmamıştım bu ilk oldu. Bu nedenle ufak tefek hatalar olması muhtemel ama geri bildirimleriniz ile düzeltmeye çalışırız.

Girişi geçtiğimize göre gelişmeye gelebiliriz. Eğer bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle sitemize üye değilsiniz demektir. Her neyse şimdi bir site turu yapalım sizlerle. Kafanızda site çok boş olarak görünmüş olabilir ama üye olduktan sonra baya bir sosyal ortam oluyor 🙂

1.1 Üyelik

Siteye üye olmadan önce aynen yukarıdaki gibi bir şey görüyoruz. Erişilebilen yerler sadece Ana sayfa yazıları, Herkese açık olarak kurulmuş gruplar ve yine herkese açık forumları görüntüleyebilirsiniz. Dikkat edin sadece görüntülenebilir başka hiçbir işlem yapamazsınız.

Üye olmak içim Masaüstünde iseniz sol üstte kayıt ol butonu var, mobil olarak giriyorsanız ekranı aşağı doğru kaydırın giriş yapma kısmını göreceksiniz orada zaten giriş butonun yanında kayıt ol var.

Masaüstü bilgisayar ve tabletlerde sağda mobil cihazlarda aşağıda olan “Giriş” widget ‘ı bu, ister giriş yap ister kayıt ol!

Kayıt ol tuşcuğuna bastık anaaa! Allah allah böyle bir şey çıktı çok garip değil mi? 🙂 Buradaki tüm kısımları dolduruyoruz. İsteğinize bağlı olarak gizliliği değiştirebilirsiniz.

Üstteki görseldende görüldüğü üzere “Değiştir” butonu var. Tıkladığınız anda size seçenekler sunulur.

Buradan gizliği kendinize göre seçip kilitleye tıklarsanız gizliliğiniz değişmiş oluyor.

 

Değiştirdiğiniz halde Herkes tarafından görülür demesi tarayıcıdan kaynaklı bir sorundur aslında sizin seçtiğiniz gizlilik seçildi panik yapacak durum yok. Zaten üye olduktan sonra da düzenleyebilme şansınız mevcut paniğe gerek yok!

Tüm bilgileri doldurduktan sonra üyeliği tamamla butonuna basıyoruz ve ta ta tan! Karşımıza e-posta adresinize mail gönderildi diye bir sayfa çıktı. Haydaa e-posta ne yazdım ben yağğ? Gibi bir duruma düşmemek için sürekli kullandığınız şifresiniz bildiğiniz bir mail adresi seçiniz. Bu okul e-postanız da olabilir.

Mail hesabınıza böyle bir mail gelmesi lazım eğer yoksa spam klasörüne gitmiş olabilir. Şimdi spam ne diyenler olacak hadi onu da biz gösterelim.

Bakınız yukarıdaki görselde gmail, hotmail farketmeksizin illa bir spam klasörü bulunur, spam tuşuna basarak oraya giden maillerede bakabilirsiniz. Tabi bizim mailimiz gelen kutusuna geldi ise kafaya takmayın 🙂

 

Şimdi mail bu arkadaşlar. Burada zaten açık açık yazıyor linke tıkla diye, tıklayın gitsin 🙂

 

Tıkladıktan sonra otomatik olarak sitemize yönlenecek ve sizi bir tebrik mesajıyla karşılayacak. Burdan sonra artık sizde bizdensiniz 🙂

Uyarı : Mail aktivasyonu yapmayan hesaplar geçersiz sayılmaktadır. Bizde isterdik mail aktivasyonuna gerek kalmasın ama sahte üyelik ve spam üyelikler olabilmesi nedeniyle bunu mecbur kıldık.

 

1.2 Genel Kullanım

Giriş yaptıktan sonra bizi yukarıdaki gibi menüler karşılıyor. Bunları genel olarak anlatalım istedim.

Herkesin kendine özel bir profili bulunmakta burdan bir çok şey yönetilmekte. Şimdi tek tek yazdırmayın yukarda yazıyor zaten 🙂

Şöyle bir gruplardan başlayalım. Bu kısma girmek için sağ menü ve ya telefonda iseniz aşağıda bulunan gruplar yazan grup listenin göründüğü bağlantıya tıklayabilirsiniz. Burada herkese açık gruplar bulunmakta ve üyeler bu gruplara başvuru yapabilmekte. Her üye grup kurabilir. Her grup kendine özel forum oluşturabilir ve paylaşımlar yapabilir. Örnek olarak bir tane grup kurmak istiyorum. Bunun için “Bir grup oluştur” ‘a tıklıyorum.

Karşımıza böyle bir ekran geliyor buradan gerekli bilgileri dolduruyoruz. Devam ediyoruz.

Evet işte burası önemli nasıl bir grup oluşturacaksınız? Kendinize göre seçtikten sonra sonraki adıma geçiyoruz.

Buradan bir grup forumu istiyorsanız işaretleyin ve sonraki adıma geçin.

Grubun profil fotoğrafını yüklüyoruz ve resmi kendimize göre ayarlayıp kırpıyoruz. Yahu tek tek anlattırmayın böyle böyle devam edeceksiniz şuan cidden üşendim neyse biz oluşturduktan sonraki kısma gidelim.

 

Grubumuzu herkese açık yaptığımız için sağ tarafta gruplar kısmında görünmeye başladı bile . Grupta yine üyelerin paylaşım yapabileceği bir ana sayfa geliyor onun dışında çok daha gelişmiş olan forumlar kısmında konular açarak üyelerle daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Siz halledersiniz gerisini artık, biraz kurcalayın öğrenirsiniz zaten öyle komplike bir sistem değil yani korkmanıza gerek yok 🙂

 

Ve sonunda sonuca geldik. Buradan sonrası size kalmış sitede ister ana sayfada paylaşım yapın ister forumlarda ister gruplarda ister özel mesajlarla etkileşimde bulunan ama bunları yaparken küfür gibi şeyler yasak ve ana sayfadaki yazılarda imla kurallarına uyulma kuralı vardır.

Soru sorun gibi şeyler için lütfen iletisim@kiliss.com mail adresine mail atınız.

Hadi güle güle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*